Міфи і реальність



1.   
  Сніданок треба заслужити. Навпаки, снідати необхідно, особливо якщо вечеряти правильно — не пізніше 19.00.
2.     Солодка газована вода — це корисний напій. Навпаки, бо вона містить багато цукру — близько 60 грамів у 0,5 літра, окрім того, штучні барвники, консерванти.
3.     М'ясо їсти — здоров'ю шкодити. Аж ніяк: м'ясо — джерело повноцінного білка, вітамінів, кровотворних мінеральних речовин.
4.      Дорослим пити молоко шкідливо. Навпаки, молоко — прекрасне джерело кальцію, повноцінного білка, вітамінів, необхідних дорослій людині. Лише у 7—9 відсотків дорослих iз віком зменшується здатність перетравлювати молочний цукор. Саме їм варто замінити молоко іншими молочними продуктами — кефіром, йогуртом тощо.
5.     Потрібно їсти лише рослинну їжу. Це не так, бо в рослинних продуктах вкрай недостатньо повноцінних білків, недостатньо жиророзчинних вітамінів, деяких мінеральних речовин.
6.     Шоколад шкідливий. Зовсім ні, адже в шоколаді містяться вітаміни, мікроелементи, корисні для організму.
7.     Сало потрібно виключити з раціону. З цим не погодяться більшість українців і правильно зроблять, бо 30 грамів свіжопосоленого сала на день — це джерело корисних жирів, гарний жовчогінний засіб.
8.     Корисною є лише рафінована рослинна олія. Це — улюблений «міф» рекламістів, хоча насправді в рафінованій олії значно менше корисних речовин, ніж у нерафінованій.
9.     Варто обідати супом швидкого приготування (із пакетика). Це — теж «приморочка» реклами. Проте не потрібно забувати, що в концентраті багато солі, консервантів, штучних барвників та смакових додатків, які аж няк не сприяють оздоровленню організму.
10.                       Крабові палички — корисний морепродукт. Але ж вони містять відходи рибних продуктів плюс барвники та консерванти.
11.                       Якщо організмові не вистачає заліза (недокрів'я), в першу чергу потрібно їсти яблука та пити сік iз гранатів. Не тільки: залізо в легкозасвоюваній формі міститься в м'ясі, тому при нестачі заліза в першу чергу треба їсти м'ясо. Тим більше що з яблук залізо засвоюється в 10 разів гірше.
12.                       Яйця не можна їсти, бо вони — джерело холестерину. Ну то й що? Адже, окрім холестерину, яйця містять багато корисних речовин, в тому числі і ті, що знижують... рівень холестерину в організмі.
13.                       Варення — запас вітамінів на зиму. Автор цього твердження забув, що під час кип'ятіння, а потім — тривалого зберігання більшість вітамінів руйнується.
14.                       Краще їсти морську рибу, ніж річкову. Це справді так, бо морська риба містить повноцінні білки, жири, більше корисних речовин, особливо йоду.
15.                        Шкідливо їсти свіжоспечений хліб. Це правильно, бо в гарячі вироби з тіста утворюють дуже щільну грудку, в яку погано проникає слина. Вона довго розщеплюється і перетравлюється та навантажує шлунок та кишечник.
16.                       Від молочного шоколаду більше користі, ніж від чорного. Це так, бо в молочному шоколаді є молоко — джерело білків, кальцію, вітамінів. А якщо молочний шоколад містить горіхи — це гарне джерело вітамінів (особливо вітаміну Е) та мікроелементів.
17.                       Краще купувати хліб із висівками. Правильно, бо він містить більше вітамінів і мікроелементів та корисну клітковину, що покращує діяльність кишечника, адсорбує шкідливі речовини.
18.                       Головне джерело йоду — морська капуста. Це так, тому їсти її дуже корисно.
19.                       Замороження ягід зберігає всі вітаміни та мінеральні речовини. Це справді так.
20.                       Раціональне харчування — це дуже дорого. Ні, як правило, воно не дорожче, ніж звичайне.
         Головне знати, що раціонально харчуватися означає їсти вчасно, їсти те, що треба, і в необхідній кількості


Немає коментарів:

Дописати коментар

Загальна кількість переглядів сторінки